Festivali korraldajana saan vahel selliseid küsimusi, nagu: “Kas geidele on ka festivalil osalemine lubatud?” Mul tekib selle peale omakorda küsimus: “Kas on veel üldse selliseid sündmusi, kus geidel on keelatud viibida?” Kas meie ühiskonnas esineb veel ühesoolistele paaridele mingeid keelde või piiranguid ja kui siis kauaks?

Tol ajal kui Eesti kuulus Nõukogude Liidu koosseisu, oli samasooliste vahekord keelatud ja koguni kriminaalselt karistatav. Selle kohta oli vene keeles isegi väga halvustav nimetus, mida ka eesti keeles kasutati ja keegi kasutab seda väljendit ehk tänase päevani. See oli tabu ja sellest ei julgenud suurem osa inimestest eriti isegi mõelda. 

Tänaseks on sellest ajast möödas juba üle 30 aasta. Terve uus põlvkond on peale kasvanud, kes ei ole seda valitsusekorda oma silmaga näinud. Enam ei pea häbenema oma eelistusi ja võib julgelt neist rääkida. Minu arvates on igal inimesel õigus armastada ja õigus armastusele, arvaku siis teised sellest, mida tahavad. Oluline on seejuures mitte teistele liiga teha ega oma armastust peale suruda. 

Me elame veel vabal maal ning iga inimene saab oma valikutes täna olla vaba, keda ta armastab ning kellega oma lähendust jagab. Siiski ei pea ma õigeks liiga jõuliselt samasooliste suhete propageerimist. Sellel puhul on suur oht kalduda teise äärmusesse.

Hetkel läänest pealetulev tugev geide ja transsooliste propaganda seab ohtu lapse õrna ja ääretult tundliku isiksuse kujunemise faasi. Selline ebamäärane ja tugev sooneutraalsuse õhutamine tekitab alles kujunevas indiviidis suurt segadust ning ebakindlust. Kui lapsel ongi kalduvus omasooliste suunas, leiab ta selle tee ise oma küpsemise käigus üles. Jäägu see tema avastada. 

Täiskasvanute ja õpetajatena ei tohiks me nii tugevalt sekkuda laste kujunemisse, vaid pigem laskma neil nautida oma lapsepõlve, et nad saaksid olla veel lapsed ja leida ise oma suhe iseenda ning oma soolise identiteediga. Hetkel on käimas lääne maailmas Pride- kampaania. Olen näinud lugusid sellest, kuidas Californias viiakse lapsi õpetajate või vanemate poolt striptiisiklubisse, et näidata seal neile drag-queeni show-d. Minu arvates minnakse selle propagandaga liiale. Selle asemel võiks lastega korraldada metsamatkasid ja laagreid, kus õpetada neile, kuidas lõkke peal endale süüa valmistada. 

Sellest ajast alates kui vabanesime Nõukogude Liidu okupatsiooni küüsist, oleme kõike läänest tulevat võtnud vastu avasüli ja suure isuga. Samas, nagu ütleb Eesti vanasõna – kõik ei ole kuld, mis hiilgab. Mõne kohapealt peaksime säilitama kaine mõistuse ja ise otsustama, kas meile ja meie lastele on seda ikka vaja ja püüdma säilitada tasakaalu, et mitte kalduda äärmustesse. 

Eesti tantrafestival on avatud kõigile. Sinna on oodatud nii geid kui heterod, vallalised ja paarid. Kõik leiavad oma koha ning kedagi ei mõisteta nende sooliste valikute osas hukka. Püüame omalt poolt luua turvalise keskkonna, kus inimesed saavad avaneda ning avastada enda kohta midagi uut, mida ei ole varem julgetud endas näha. Eesti Tantrafestival on kaameravaba. Tänu sellele saavad meie külalised tunda ennast vabalt. Olgem sallivad ja sõbralikud teineteise suhtes. Lubagem endal ja teistel olla need, kellena me soovime olla. Enam ei ole vaja oma tõelist loomust häbeneda. 

 
Sellele festivalile saad tulla iseendana, kogu oma eheduses. Saad uurida oma olemuse erinevaid tahke ning leida veel parem kontakt iseendaga.

Festival Tantrafest 2022 Laitse Graniitvillas

Eesti tantrafestival toimub sel suvel 14.-17. juuli 2022 Laitse Graniitvillas. Oodatud on kõik huvilised, kes soovivad kogeda armastuse erinevaid liike ja tahke. Festivalil pakutakse tervislikku taimetoitu. Majutuseks leidub erinevaid võimalusi sviidist telgini. Paralleelselt saab valida nelja erineva töötoa vahel. Kui päevane aeg on rohkem suunatud iseenda tundmaõppimiseks, siis õhtud on sisustatud muusika, show-de ja elu tähistamisega. Lisaks on avatud saunad, kohvikud ja bazaar, kust soetada põnevaid mälestusi festivalilt.

 Ootame sind selle suve kõige tantristlikumale sündmusele Laitse Graniitvillas. 

Uuri lähemalt: www.tantrafest.ee

Igor Earthchild

Peakorraldaja

tantrafest.ee/igor-earthchild

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s