Selleks, et tõmmatata kohalike elanike tähelepanu perepäevale, mis toimus kaubanduskeskuse kõrval oleavas pargis, otsustasin ma kasutada “alternatiivset turundust”. Ostsin ehituspoest kirgast kollast värvi, panin jalga oma vanad sõjaväe saapad ning tegin kõnniteele jäljed poe ukse eest otse turuplatsile ja parki, kus kaubitsesid kohalikud talumehed ja toimus perepidu. Paljud inimesed leidsid just nõndaviisi meie sündmusele tee üles. Loomulikult leidis see uudis palju kajastust ka sotsiaalmeedias pärast pidu. Kes mõistis hukka, kes sai naljast aru, aga kõige olulisem oli see, et inimesed märkasid. See ei jäänud märkamata ka poe juhatusel, kes soovisid, et pargis pidutsemise asemel saaks sinna varsti juba autosid hakata parkima. Nad saatsid mulle videotõestused selle kohta, et mina olin nende jälgede autor ning ähvardasid politseiga. Selle peale kui ma palusin neil ära oodata, kuni esimene vihm need jäljed minema pühib poe eest, saadeti mulle politsei koos võlanõudega kodu ukse taha. Järgmises filmis kasutasin poe juhatuse poolt jagatud videomaterjali oma loo illustreerimiseks. Selle eest suured tänud!

Peale heategevuslikku sündmust “Meie Park” Elvas avaldasin ma kohalikus lehes veel järgmise artikli:

Meie pargi pidu lõppes täpselt kell 22:00. Kõiki filme ei jõudnudki näidata ja kõiki lugusid ei jõudnudki rääkida. Kuid see ei olegi oluline. Tähtis, et Teie kõik kohale tulite ja meie linna sündmusest osa võtsite . Sellega te näitasite juba üles huvi ja osavõtlikkust meie linna käekäigu vastu. Oksjonit ei jõudnud sel korral pidada, kuna suurem osa rahvast oli selleks ajaks läinud. See-eest toimus loositopside saajate vahel kolme auhinna loosimine. Kõik kolm hinnalist auhinda leidsid omale võitjad. Tegemist oli Gabriela poolt väljamõeldud loositopsidega, mis olid täidetud maitsvate ja tervislike helvestega 9 erinevast pakist ning nendele lisaks kuivatatud õuna müsli. Topsi põhjast võis igaüks leida loosinumbri, mille alusel valiti lõpus kolm võitjat.

Kui ma õhtul Meie pargis ringi vaatasin, siis see melu ja meeleolu meenutas mulle Itaalia ja Hispaania sooje suveõhtuid, kus kella kaheni öösel käib linna peal elu. Alates lastest kuni vanuriteni välja tulevad kõik tänavale, suhtlevad omavahel ja naudivat sooja  õhtut. 
Vaatamata sellele, et bänd ei tulnud kohale, või et päike oli projektori kasutamiseks liiga ere ning kavast ei hoitud kinni, oli õhtu siiski täis lõbusat meeleolu. Kõige suuremaks õnnestumiseks oli aga see, et minu tütred leidsid kumbki omale sealt pargist uue sõbra. Tänu Meie pargile tekkis lastel  võimalus koos mängida ja lähemalt tuttavaks saada. Kui ma oleksin tahtnud, et minu lastest kasvavad kaubanduskeskustes hängijad, siis ma ei oleks perega Tallinnast siia tagasi kolinud. 

Õhtul jäi meist maha puhas ja vaikne park, kus müra tuli ainult Konsumi konditsioneeridest. Leidsin maast vaid ühe kaelata õllepudeli. See tähendab, et ka meie napsilembeline seltskond pidas end peol väärikalt üleval.

Peo käigus toimus vaid üks vahejuhtum, kus ühel mehel läks vägijoogist tuju ülemeelikuks. Meie tubli vabatahtlik patrull – Joosep ja Martin rahustasid vanemehe puu all kenasti maha ning andsid üle politseile, kes ta koju toimetasid. 

Nüüd on kõigi osalejate ühispanusena kogutud kokku Meie Pargi esimene oma eelarve. Kokku sai kopsakas rahasumma, mille eest saame alustada pargi täienduste rajamist. Kokku laekus viis ideed pargi arenduseks. Neist kõige enam toetust on saanud mänguväljaku rajamise ettepanek. Kohaliku talumehe poolt on meil selleks juba kohale toodud esimesed kaks heinapalli, et rajada loodus- ja lastesõbralik mänguväljak.

Ma tahaksin tänada Elva inimesi. Kui ma kuu aega tagasi otsustasin korraldada peo Meie pargis, ei osanud ma ette nähagi, mis mind kõik ees ootab. Vahepeal tundus, et see kõik on võimatu. Aga korraga ma tundsin kohalike inimeste toetust. Elvalastega oli väga meeldiv asju ajada. Kõik tulid rõõmsalt vastu ning aitasid, millega said. Mul on väga hea meel elada selliste inimestega ühes linnas. Eriti soovin tänada Andrust, Joosepit, Martinit, Reinu, Toomast, Raimot, Ahtit, Sirjet ja Madist. Samuti olid abivalmid linnavalitsus ja kultuurimaja juhatus. Aitäh!

Kirjutasin meie pargi kohta veel ühe luuletuse. See on avaldatud ka minu luulekogumikus, mis ilmus 2016 aastal.

Meie park 

Minu suurim soov on, et Meie park peaks vastu. 

Ja minu lastel oleks koht, kus astu.
Et koolilastel oleks koht, kus kaubitseda,
Et lasteaia lastel oleks koht, kus mängida. 

Et lapsed saaksid Eesti puude all joosta, 

Mitte kaubanduskeskustes hängida. 

Neile ei ole vaja selleks ostukärusid ja nätsukommi lette. 

Neil ei ole vaja kõike mõõta rahas.
Neil ei ole vaja näha kohutavate piltidega sigarette. 

Nendest ei pea kasvama tarbija-rahvas. 

Meie lapsed on me ainus lootus. 

Nende käes on Meie kõigi tulevik. 

Ainult nemad saavad tuua muutust, 

et lahustuda saaks see kole minevik. 

Olen luuletaja, mitte kaupmees tänaval. 

Olen kirjanik, mitte poliitik.
Ma teen filme, mitte ei lase õlut väraval. 

Olen looja, mitte ametnik. 

Minu laule kuulevad veel paljud. 

Annan lastele edasi sõnumit, 

Kuidas vigu oleme teinud palju, 

Ega oska kasutada enam pidurit. 

Ärge mõistke oma lapsi hukka. 

Laske arengul olla loomulik. 

Ja ärge kartke, et nad lähevad hukka, 

Kui nende ees on Maailm vaenulik. 

Te andke parem neile lootust,
Et kõike saab veel muuta paremaks. 

Siis saavad näha teie silmad muutust, 

Kui olete jäänud ise vanemaks. 

Ma palun kogu Eesti rahval
Seista hea eesti keele eest.
Ja jooge rohkem toores õunamahla, 

Et keha terve saaks olla seest.
Ja minu laule laulge oma lastele,
Et kasvaksid inimesed nende seast. 

Meie pargi sündmus Facebookis.

Vaatamata kõigile linnavalitsuse püüdlustele teema maha vaikida ja vaikselt rahad ära jagada, hakkas see aina tuure üles võtma ja väikelinna lugu kostis isegi pealinna meedia kõrvu. Varsti helistas mulle kurikuulsa saate juht, kes soovis minuga Meie Pargis kohtuda ja teha pargist lugu, aga sellest juba järgmises osas.

Üks kommentaar “Elva Edulugu – 3. osa

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s