Me oleme jõudnud ajajärku, kus loodusressursid on kriitiliselt ära kulutatud. Ettevõtjad püüavad meeleheitlikult meie loodust rahaks teha, et oma äri vee peal hoida. Eesti maal töötab praegu üle 500 harvesteri masina, mis peab enda liisingu katmiseks lõikama 200 tihu metsa päevas! Kokku teeb see igas kuus 300 000 tihumeetrit puitu. Selline metsamajandamine on laastav. Metsa harvendamise asemel tehakse kõikjal lageraiet, kuna need masinad ei ole võimelised harvendust tegema. Enam ei raiuta mitte täikasvanud puid, vaid võetakse maha kõk – ka noored käevarre jämedused puuhakatised. Sellist röövraiet teeb eesotsas meie Riigimetsa majandamise keskus, mis peaks Eesti metsade eest hoolt kandma, mitte neid hävitama. RMK’st on saanud rahamasin, mis toidab riigiaparaati. Me hävitame sellega iseenda elupaika. Enam ei ole kohti metsloomadele ega lindudele. Metsaalused seente ja marjade alad on kadumas meie maalt. Kuhu me niimoodi välja jõuame? Kus meie lapsed elama hakkavad?

Me oleme aastatuhandeid olnud metsarahvas. Hiis oli meie kirik. Kes me oleme ilma metsa ja looduseta? Kas me tõesti laseme sellel kõigel juhtuda. . .

Mina ei ole nõus

pealt vaatama, kuidas meie oma loodust hävitatakse. Ma kutsun SINDKI tegema endast nii palju kui võimalik, et peatada see hullumeelsus! Ma kogun raha, et teha film sellest, mis toimub meie metsades ja kuidas seda peatada. Kuidas Meie metsad päästa.

Aita mul teha film, et äratada inimesed tarbimisunest ja astuda vastu ahnele loodusthävitavale kapitalistlikule metsade majandamisele.

Me peame tegutsema kohe!

Võibolla on juba liiga hilja, aga midagi saab veel päästa. Aita päästa meie kodumaa! Aita mul teha film “Meie Mets. Alusta juba täna! Filmi valmimist saab toetada siin:

https://www.hooandja.ee/projekt/meie-mets

Ma olen kohtunud erinevate metsa kaitsjate ja aktivistidega, kes näevad iga päev, mis meie metsades toimub. Nad ütlevad, et olukord on lootusetult kriitiline. Meil on vaja kõigil tõsta häält, et aidata neid inimesi, kes püüavad meeleheitlikult peatada metsade raiet, mis levib, nagu kulutuli.

2016 aastal tegin ma filmi talust, kus pere jäi ilma oma koduloomadest, kuna riik nõudis nende tapmist. Tol aastal kütiti Eestis üle 40 000 metssea. Me ei tohi lubada niimoodi hävitada meie loodust ja elavaid olendeid meie metsades. Metsloomad ja metsasaadused on meie rahva looduslik reserv, mida me peame kaitsma ja säilitama, et meie rahvas saaks elada siin maal veel aastatuhandeid. Mida me niimoodi pärandame meie lastele?

Ma soovin, et iga eestlane peatuks korraks ja mõtleks järele, kuidas tema tänased teod toetavad oma järeltulevaid põlvesid. Indiaanlased õpetavad, et igaüks meist mõjutab oma järeltulijaid 7 põlve edasi. Kujuta ette, kuidas sa saad tänasel päeval olla kasulik oma järeltulijatele 7 põlve pärast. Kas need telefonid, autod ja vidinad kestavad nii kaua? Ainus, mis jääb kestma, on loodus!

Eelmisel aastal ma istutasin Eestis üle tuhande puu, aga see on tühine võrreldes sellega, mis igaüks meist peaks tegema taastamaks tasakaalu meie metsas. Seetõttu ma otsustasin teha filmi, mis kutsub üles kõiki meid tegutsema kohe. Me peame ütlema EI nendele korporatsioonidele ja masinatele, mis püüavad asendada looduse kaevanduste ja tehastega. Me ei lase enam trampida meie maal võõrastel sõjaväelastel ja olevustel, kes ei kuulu meie liikide hulka.

Kui sa soovid mind selles aidata, siis kõigepealt ma palun sul toetada minu filmi rahastamist HOOANDJAS. Lisaks on mul loodud GRUPP, kus saab jätta väärtuslikku infot selle kohta, mis meie metsades toimub. Kui sul on vihjeid või siseinfot filmi jaoks, siis kirjuta sinna või saada mulle kiri iskalkin@gmail.com

Me saame tuua muutust.

Mõne aasta eest astusin ma vastu linnavalitsusele ja suurkorporatsioonile nimega Coop. See tundus lootusetult ebavõrdne lahing, aga tänu meediale ja filmidele saavutasin ma võidu ja Meie Park sai päästetud. Üheskoos me saame ka selle probleemi vastu ja võidame oma kodumaa looduse tagasi!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s