Me oleme jõudnud ajajärku, kus loodusressursid on kriitiliselt ära kulutatud. Ettevõtjad püüavad meeleheitlikult meie loodust rahaks teha, et oma äri vee peal hoida. Eesti maal töötab praegu üle 300 harvesteri masina, mis peavad enda liisingu katmiseks lõikama üle 30 000 tihu metsa päevas! Kokku teeb see igas kuus 1 000 000 tihumeetrit puitu e. 300 000 rekkatäit puitu aastas. Selline metsamajandamine on laastav.

Metsa harvendamise asemel tehakse kõikjal lageraiet, kuna suuremad masinad ei ole võimelised harvendust tegema. Enam ei raiuta mitte täikasvanud puid, vaid võetakse maha kõk – ka noored käevarre jämedused puuhakatised. Sellist röövraiet teeb eesotsas meie Riigimetsa Majandamise Keskus, mis peaks Eesti metsade eest hoolt kandma, mitte neid hävitama. RMK’st on saanud rahamasin, mis toidab riigiaparaati.

Me hävitame sellega iseenda elupaika. Enam ei ole kohti metsloomadele ega lindudele. Metsaalused seente ja marjade alad on kadumas meie maalt. Kuhu me niimoodi välja jõuame? Kus meie lapsed elama hakkavad?

Me oleme aastatuhandeid olnud metsarahvas. Hiis oli meie kirik. Kes me oleme ilma metsa ja looduseta? Kas me tõesti laseme sellel kõigel juhtuda. . .

Mina ei ole nõus

pealt vaatama, kuidas meie oma loodust hävitatakse. Ma kutsun SINDKI tegema endast nii palju kui võimalik, et peatada see hullumeelsus! Ma kogun raha, et teha film sellest, mis toimub meie metsades ja kuidas seda peatada. Kuidas Meie metsad päästa.

Ma soovin äratada inimesed tarbimisunest ja astuda vastu ahnele loodusthävitavale kapitalistlikule metsade majandamisele. Loe minu artiklit TELEGRAMIS

Me peame tegutsema kohe!

Võibolla on juba liiga hilja, aga midagi saab veel päästa. Aita päästa meie kodumaa! Ma olen valmis saanud filmi MEIE METS, mis näitab tegelikku olukorda meie looduses ja pakub lahendusi.  Ma tänan kõiki 156 toetajat, kes panid käe alla sellele projektile, et film saaks valmida ja levida üle Eesti.

https://www.hooandja.ee/projekt/meie-mets

Ma olen kohtunud erinevate metsa kaitsjate ja aktivistidega, kes näevad iga päev, mis meie metsades toimub. Nad ütlevad, et olukord on lootusetult kriitiline. Meil on vaja kõigil tõsta häält, et aidata neid inimesi, kes püüavad meeleheitlikult peatada metsade raiet, mis levib, nagu kulutuli.

2016 aastal tegin ma filmi talust, kus pere jäi ilma oma koduloomadest, kuna riik nõudis nende tapmist. Tol aastal kütiti Eestis üle 36 000 metssea. Me ei tohi lubada niimoodi hävitada meie loodust ja elavaid olendeid meie metsades. Metsloomad ja metsasaadused on meie rahva looduslik reserv, mida me peame kaitsma ja säilitama, et meie rahvas saaks elada siin maal veel aastatuhandeid. Mida me niimoodi pärandame meie lastele?

Ma soovin, et iga eestlane peatuks korraks ja mõtleks järele, kuidas tema tänased teod toetavad oma järeltulevaid põlvesid. Indiaanlased õpetavad, et igaüks meist mõjutab oma järeltulijaid 7 põlve edasi. Kujuta ette, kuidas sa saad tänasel päeval olla kasulik oma järeltulijatele 7 põlve pärast. Kas need telefonid, autod ja vidinad kestavad nii kaua? Ainus, mis jääb kestma, on loodus!

Eelmisel aastal ma istutasin Eestis üle tuhande puu, aga see on tühine võrreldes sellega, mis igaüks meist peaks tegema taastamaks tasakaalu meie metsas. Seetõttu ma otsustasin teha filmi, mis kutsub üles kõiki meid tegutsema kohe. Me peame ütlema EI nendele korporatsioonidele ja masinatele, mis püüavad asendada looduse kaevanduste ja tehastega. Me ei lase enam trampida meie maal võõrastel sõjaväelastel ja olevustel, kes ei kuulu meie liikide hulka.

Me saame tuua muutust.

Mõne aasta eest astusin ma vastu linnavalitsusele ja suurkorporatsioonile nimega Coop. See tundus lootusetult ebavõrdne lahing, aga tänu meediale ja filmidele saavutasin ma võidu ja Meie Park sai päästetud. Üheskoos me saame ka selle probleemi vastu ja võidame oma kodumaa looduse tagasi!

Liitu grupiga MEIE METS Facebookis, et näha filmi internetis.

Üks kommentaar “Meie Mets

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s