Oma töös massöörina näen järjest enam inimesi vaevlemas pidevate peavaludega. Arstide juurde pöördudes on vastus enamasti: “Stress”. Samas ma leian, et tänapäeval on palju väliseid mõjutegureid, mis panevad pea valutama. Stress võib olla üks põhjuseid, kuid märksa enam avaldab mõju näiteks üleliigne mobiiltelefoni kasutamine või arvuti taga istumine, vale toitumine või hingamine, kraanivesi, keemiapilved ja metsade raie.

Mis võib põhjustada peavalu?

Telefoni kiirgus avaldab otsest mõju inimese ajule, eriti kui kasutada telefoni rääkimisel vastu kõrva. Siin kohal kindlasti soovitan kasutada helistamisel juhtmega kõrvaklappe või valjuhääldit. Peatselt paigaldatav 5G levi on oluliselt kahjulikum inimese organismile. Tegemist on kõrgsagedusliku elektromagnetkiirgusega, mis tungib läbi keha rakkude ja võib põhjustada isegi DNA kahjustusi. Loe rohkem 5G kõrvalmõjude kohta siin. Samuti kahjustavad meie mõtlemisvõimet ja enesetunnet WIFI antennid ja vahelduvvoolu võrk, milles me viibime juba 24/7.

Arvuti taga istumine mõjutab meid peale ekraani veel sellega, et meie hingamine seiskub või muutub pinnapealseks arvuti taga töötades. Pange tähele oma hingamist, kuidas see muutub arvuti taha istudes. Tuletage endale pidevalt meelde HINGATA. Mina kasutasin näiteks tihti kleepsu kirjaga “Hinga!” arvuti küljes. Pindmine hingamine on peamine stressi põhjustaja ja see mõjutab kogu organismi tegevust, aeglustab ainevahetust ning põhjustab hapnikupuudust ajus.

 

LED seinavalgusti
Niimoodi on näha led tule vilkumist 10x aeglustusega filmimisel. Proovige järgi oma telefoniga filmida aegluubis!

Meie kontorites kasutatav luminofoorvalgus ja säästupirnid on ehitatud vilkumise põhimõttel. Nende kokkuhoid tuleneb sellest, et poole ajast nad ei põle! See tähendab, et nad vilguvad kas 50HZ juures või kiiremini. Meie keha hakkab pimedas tootma unehormooni e. Melatoniini. Organism on harjunud loodusliku rütmiga, kus päev vaheldub ööga ja valguse järel saabub pimedus. Vastavalt sellele saab keha toota seda hormooni, et keha saaks öösel puhata. Nüüd kui inimese keha on pidevalt sellises keskkonnas, kus “päev vaheldub ööga” ehk pimedus järgneb valgusele 50 korda sekundis, siis kujutage ette, kuidas see mõjub meie organismile ja aju tegevusele.

 

Veel üks paljudele märkamatuks jäänud peavalude põhjustaja on alumiiniumi tolm, mida piserdavad meie peade kohal lendavad lennukid. Nimelt on aastaid käimas keemiapilvede programm, mille käigus lendavad Maailma riikide kohal lennukid ja jätavad endast maha keemilisi pilvi. Need pilved on täidetud erinevate keemiliste ühenditega, mis mõjutavad meie kliimat, maa pinnast ja inimeste tervislikku seisundit. Nende ainete seas on kolm raskemetalli ühendit: Alumiinium, baarium ja sortsium. Esimene neist mõjutab otseselt meie aju tegevust, põhjustab dementsust ja altzheimeri sündroomi.

Peavalu võib põhjustada meie kraanivesi, mida on puhastatud ja töödeldud keemiliste ainetega. Vee puhastamisel kasutatakse kloori, mis on inimorganismile mürk. Lisaks on kraanivette lisatud fluor, mis ummistab inimajus paikneva käbinääret ja takistab selle toimimist. Ei soovita ka vett keeta mitu korda oma kiir-veekeetjas, sest vee kvaliteet iga korraga halveneb ja muutub kehale ohtlikuks. Peavalude vältimiseks tuleb juua vett regulaarselt. Tihtipeale on peavalu põhjustatud just veepuudusest organismis. Joomiseks soovitan kasutada kaevust või allikast saadud põhjavett.

Tänapäevane toitumine võib samuti põhjustada peavalusid. Meie töödeldud toit on täis erinevaid keemilisi lisandeid, mis mõjuvad erinevalt meie kehale ja ajule. Toon siinkohal välja kaks keemilist ühendit, mis põhjustavad tugevaid häireid ajus ja närvisüsteemis: Naatrium Glutamaat E621 on maitsetugevdaja, mis provotseerib aju sööma rohkem ning tekitab täitmatuse tunnet. Teine ohtlik keemiaühend on Aspartaam, mida kasutatakse ühe enam suhkruasendajana jookides ja toidus. Aspartaam laguneb kehas aminohapeteks, millest üks keemiline ühend on metanool.  Soovitan selle aine kohta ise teha uuringuid ja lugeda teisi artikleid asparaami mõjust.

Toidust veel on meie toidulaual väga levinud toiduained, mis kahjustavad mõtlemist ja ajutööd. Nendeks on kartul, mis põhjustab dementsust ja toodab kehas palju seedimatut lima ning nisutooted, mis on samuti lima tootjad meie kehas. Lima koguneb inimese kopsudes ning saab kehast välja tulla hingamisteede kaudu. Selleks ärge takistage nohu ravimitega, vaid nuusake korralikult nina tühjaks ning liikuge päevas vähemalt kilomeeter jala või sörkides. Kui teil liikumisest hakkab nina vett jooksma, siis on see märk limast, mis on kogunenud teie kopsudesse. Kui kopsud on lima täis, suunab keha selle edasi põskkoobastesse ja otsaees olevasse koopasse, mis hakkab otseselt segama inimese aju ja põhjustab rõhku peas.

Viimasena tooksin välja globaalse probleemi, mis tingib peavalusid ja paljusid haigusi maailmas. Selleks on hapnikuvaesus õhus. Veel kakssada aastat tagasi õhurõhk meie planeedil oli 2 atmosfääri ja hapniku sisaldus õhus 28%. Tänaseks on rõhk langenud poole võrra ja hapniku sisaldus 19%’ni. Seda on põhjustanud massiline metsade hävitus kogu maa peal. See olukord läheb aina hullemaks, kuna metsade hävitus on läinud veelgi suuremaks ja suured metsatulekahjud aitavad sellele vaid kaasa.

Kuidas hoida ära peavalu?

Toon välja mõned kasulikud näpunäited, mida teha peavalu puhul või kuidas seda ära hoida.

 • Jooge puhast põhjavett allikast või kaevust. Tuletage endale meelde, et juua piisavalt vett iga päev. Vähemalt 1,5 L. Kohvi ja tee ei lähe arvesse.
 • Tuletage endale meelde sügavamalt hingata.
 • Jälgige oma toitumist ja vältige kemikaale toidus.
 • Mediteerige iga päev vähemalt 15 minutit, et puhastada oma pea infomürast.
 • Jalutage või sörkige vähemalt 1 km päevas, et vabaneda limast.
 • Lülitage ööseks välja oma WIFI ruuterid, et vähemalt öösiti puhata el. magnet kiirgusest.
 • Kasutage juhtmega kõrvaklappe või valjuhääldit kui räägite telefoniga.
 • Hoiduge mobiilimasti antennidest. Eriti 5G antennidest.
 • Kasutage kiipe telefonil, mis aitavad vähendada kiirgust.
 • Säästke metsa ja istutage puid, et säilitada looduslik tasakaal.
 • Vältige väljasviibimist, kui te näete keemiapilvi taevas või kasutage respiraatorit.
 • Tehke või laske teha omale peamassaaži. Siin kohal jagan teiega enda väljatöötatud massaaži tehnikat, mis aitab peavalude puhul viie minutiga:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s